Pomoc medyczna w nagłych wypadkach

W stanach nagłych, powodujących zagrożenia życia i zdrowia należy kontaktować się w pierwszej kolejności z pogotowiem ratunkowym pod nr tel. 999 lub 112. znajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej.

Pomoc medyczna w nagłych wypadkach

Pogotowie ratunkowe dysponuje zespołami ratownictwa medycznego w karetkach specjalistycznych oraz podstawowych. Zgłaszając się o pomoc do pogotowia należy zatem szczegółowo wyjaśnić z jakim przypadkiem mamy do czynienia. W karetce podstawowej nie ma bowiem lekarza, lecz jedynie osoby z uprawnieniami ratownika medycznego.znajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej.

W karetce specjalistycznej zawsze jedna z osób jest lekarzem, najczęściej specjalności anestezjolog, chirurg lub lekarz medycyny ratunkowej. znajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej.

Ponadto w stolicy działa Warszawska Informacja Medyczna , w której można zasięgnąć informacji o przychodniach, gabinetach lekarskich udzielających pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Informacje te dostępne są przez całą dobę pod nr tel. 22 827 89 62 lub tel. 22 826 83 00 oraz bezpłatna infolinia 800 777 770. Pod wskazanymi nr tel. znajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej.

można uzyskać informację o warszawskich szpitalach udzielających pomocy medycznej dla dzieci i dorosłych w zakresie laryngologii, okulistyki i chirurgii urazowej oraz o oddziałach pełniących tzw. „ostry dyżur”. Dostępna jest również na terenie Warszawy stacjonarna nocna i świąteczna pomoc pielęgniarska i lekarska. znajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej.

Pielęgniarska opieka wyjazdowa zapewnia ciągłość pielęgnacyjnych i pielęgniarskich zabiegów leczniczych np. zastrzyki, zmiana opatrunków itp. Numer telefonu, pod który należy zatelefonować to: 22 52 51 206. Więcej informacji na stronie www.nfz-warszawa.plznajdującym się w szczególnej sytuacji życiowej.

Przez całą dobę na terenie miasta dyżur pełnią apteki, w których dostępne są leki sprzedawane są leki sprzedawane na receptę lub bez recepty, a także materiały opatrunkowe. Informacje o dyżurach aptek pod nr bezpłatnej infolinii 800 777 770.